مزایای پنل پیامک برای ازمایشگاه ها

آزمایشگاه‌ها فضاهای شلوغی هستند و مراجعان باید ساعت‌ها برای نوبت منتظر بمانند، یا برای گرفتن جواب آزمایش گاهی بارهاوبارها زنگ بزنند و بیشتر وقت‌ها کسی پاسخگو نیست. حالا وقتی به اخبار مربوط به دفترچه، بیمه‌های طرف قرارداد هر کلینیک و تجهیزات لازم برای انجام بعضی آزمایش‌ها برسیم، متوجه می‌شوید چقدر آزمایشگاه‌های سطح شهر هنوز با روش‌های قدیمی مدیریت می‌شوند و زمان زیادی از مراجعان می‌گیرند!

با توجه به محیط کاری کلینیک و ازدحام مراجعان، پنل پیامک آزمایشگاه به مدیریت بهتر، خدمت‌رسانی سریع‌تر و البته پاسخگویی سر وقت به مراجعان کمک می‌کند.

مزایای پنل پیامک آزمایشگاه

استفاده از پنل پیامکی برای آزمایشگاه مزایای کاربردی و مثبتی دارد، که شاید از یک تبلیغات  ساده شروع شود و تا ارائۀ خدمات به بیماران ادامه داشته باشد. اما این مزایای کاربردی و کم‌هزینۀ پنل ارسال اس ام اس آزمایشگاه چیست؟ در ادامه قدم به قدم دربارۀ آن‌ها صحبت می‌کنیم.

برای ساکنان نواحی اطراف پیامک ارسال کنید!

اولین کاری که باید به‌عنوان صاحب کلینیک تازه تاسیس انجام دهید، معرفی مجموعه به مناطق اطراف است. با ماژول پیامپ سامانۀ ارسال اس ام اس می‌توانید پیامک معرفی و شروع کار را در سطحی وسیع و با هزینۀ پایین برای ساکنان نزدیک به کلینیک و اطراف آن ارسال کنید.

مثلاً حدود یک ماه پیش بود که برای من و چند همکارانم پیامک زیر ارسال شد :

آزمایشگاه سلامت با تیمی از بهترین متخصصان و طرف قرارداد با تمام بیمه‌ها در همسایگی شما شروع به کار کرد

بدون شک مدیر این آزمایشگاه با ابزار ارسال منطقه‌ای این پیامک را ارسال کرد، که من و چندتا از دیگر همکاران آن را دریافت کردیم. طرف قرارداد بودن با همۀ بیمه‌ها دیگر مزیت این کلینیک تازه تاسیس بود که باعث شد برای چکاب سالانه سری به آنجا بزنیم.

به راحتی آب خوردن به بیماران وقت بدهید!

ماژول نوبت‌دهی یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای پنل پیامکی برای آزمایشگاه ها است. حتماً تابه‌حال متوجه شدید که صدای تلفن و نوبت‌دهی مکرر منشی چقدر آزاردهنده است. برای رفع این مشکل، ماژول نوبت‌دهی را طراحی کردیم و کافیست تا آزمایشگاهتان یک سامانه اختصاصی داشته باشد و از مراجعانش بخواهد تا با ارسال عددی مشخص وقت خود را رزرو کنند.

شاید مشکل همکار من مزیت ماژول نوبت‌دهی را برایتان شفاف‌تر کند. چند وقت پیش همکارم سونوگرافی کلیه داشت ولی هر آزمایشگاهی رفت، مسئول پذیرش برخورد خوبی نداشت و بین ده-دوازده نفر هم در نوبت بودند. از طرفی سونوگرافی، آزمایشی زمانبر است و هر بیمار بین 10 تا 20 دقیقه زمان لازم دارد، در نتیجه معطلی برای انجام این آزمایش زیاد است. تا اینکه با کلینیکی در نزدیکی محل کار آشنا شدیم که برای گرفتن وقت، شماره سامانه‌ای را به ما داد و گفت عدد 1 را ارسال کنیم. سامانه در کمتر از یک دقیقه به پیامک ما جواب داد

وقت آزمایش سونوگرافی کلیه شما برای ساعت 17 سه شنبه تنظیم شد. دفترچه بیمه همراه داشته باشید

برای سرعت و نظم بیشتر در نوبت‌دادن، بهترین کار فعال کردن ماژول نوبت‌دهی‌ است تا از بیماران بخواهید برای وقت گرفتن عدد مشخصی را بفرستند. با ارسال این عدد، وقت اختصاصی هر بیمار توسط سیستم ارسال می‌شود و سیستم به‌صورت خودکار پرش دارد تا برای نفر بعدی که عدد را ارسال کرد، بیست دقیقه دیگر وقت ‌دهد. این ابزار قابلیت تعریف تعداد نفرات را دارد و در صورت تکمیل ظرفیت با ارسال پیامک “نوبت‌دهی تکمیل شده است” بیمار را آگاه ‌کند. همین سیستم در صورت پیشامد هر مشکلی برای مجموعه می‌تواند با ارسال پیام، وقت بیمار را کنسل کند.

مزایای پنل پیامک آزمایشگاه

به تمام پزشکان شهر اس ام اس بفرستید!

هر آزمایشگاه‌ با تعدادی از داروخانه‌ها، پزشکان و دندانپزشکان همکاری می‌کند. بسیاری از مطب‌ها نیز با آزمایشگاه‌های مختلف قرارداد کاری دارند تا بهترین خدمات را ارائه دهند و از بیمار وقت کمتری بگیرند. حالا آزمایشگاه تازه‌تاسیس برای شروع همکاری با پزشکان به ماژول ارسال پیامک برای مشاغل خاص نیاز دارد.

پنل پیامکی آزمایشگاه این امکان را به شما می‌دهد تا به بانک شماره مشاغل دسترسی داشته باشید و بتوانید برای صنف مورد نظرتان با هزینه‌ای مناسب پیامک ارسال کنید. این روش بازاریابی را با ایمیل مارکتینگ هم می‌توان دنبال کرد ولی معمولاً بیش از نیمی از ایمیل‌ها خوانده نمی‌شود، در صورتی که 98% از پیامک‌های ارسالی خوانده می‌شوند.

ابزار پیام متناظر برای یادآوری!

ارسال پیامک متناظر یکی دیگر از کاربردی‌ترین ماژول‌های آزمایشگاه است تا بتواند برای هر بیمار پیام‌هایی را به صورت زماندار و با متن‌های متفاوت ارسال کند. یادآوری زمان آزمایش، یادآوری چکاب ماهانه یا سالانه، یادآوری نکات مهم قبل مراجعه برای بیماران به‌ویژه بیماران خاص از خدمات مهم هر کلینیک است که با ابزار پیامک متناظر رسیدگی به آن هزینه زیادی نمی‌خواهد و سریع انجام خواهد شد.

مثلاً پیام‌ زیر را در نظر بگیرید، این پیام می‌تواند هم‌زمان با ده پیام متفاوت دیگر و برای افراد مختلف همزمان ارسال شود. تنها کافیست تا پیامک‌های موردنظرتان را بعد از نوشتن  مطابق با نمونۀ موجود در سایت به صورت فایل اکسل یا متنی بارگزاری کرده و برای بیماران ارسال کنید.

اس ام اس متناظر پنل پیامک آزمایشگاه

 

بیماران با این یادآوری نه تنها حس خوب توجه و رضایت از طرف مجموعه را احساس خواهند کرد، بلکه نسبت به سلامت خود نیز حساس‌تر می‌شوند.

اطلاع‌رسانی درباره آزمایش‌های خاص

می‌دانید که برخی از آزمایش‌ها مخصوص سن و یا جنس خاصی است. مثلا بانوان بالای 40 سال باید نسبت به بروز سرطان پستان حساس باشند، یا زنان و مردانی که در فضای پر استرس مشغول کار هستند، باید مراقب سلامت قلبشان باشند و حتماً بعد از 50 سالگی آزمایش التهاب عروق و تست سلامت قلب بدهند. یا مثلاً به آزمایش ژنتیک زوج‌های جوان فکر کنید که در بدو شروع زندگی باید حتما انجام شود.

حالا اگر آزمایشگاه بخواهد انجام این آزمایش‌ها را به شهروندان اطلاع‌رسانی کند، چه راهی را پیشنهاد می‌دهید؟ ماژول ارسال پیام با “فیلتر سن و جنس” برای همین نیاز طراحی شده است تا انجام تست‌های مربوطه را برای همان گروه ارسال کند. مثلا ارسال پیامک‌های زیر را در نظر بگیرید:

زوج‌های جوان برای آزمایش ژنتیک خود می‌توانند روزهای زوج از ساعت 8 تا 12 به کلینیک سلامت مراجعه کنند
تست ماموگرافی روزهای فرد از ساعت 14 تا 20 در آزمایشگاه سلامت انجام می‌شود

در پنل پیامک برای آزمایشگاه با دسترسی به بانک شماره‌های به‌روز و اجرای فیلتر سن و جنس، این مدل اس ام اس‌ها با هزینه پایین ارسال می‌شود.

اطلاع رسانی‌های مهم و انبوه!

حالا که ماژو‌ل‌های کاربردی پنل پیامک برای آزمایشگاه را می‌شناسید، باید سراغ اطلاع رسانی بروید. برای اطلاع‌رسانی از طریق پنل پیامک آزمایشگاه ها هم می‌توانید از بانک شماره‌ها استفاده کنید و هم بانک شمارۀ مشتریانتان داشته باشید.

مثلاً اگر تجهیزات بهتر و یا امکان انجام آزمایش جدیدی به کلینیک اضافه شود، بهترین روش اعلام آن اطلاع‌رسانی با ارسال پیامک انبوه است. این پیام‌ها در واقع اطلاع‌رسانی به شهروندان است و شما با ماژول‌های مختلف پنل پیامکی آزمایشگاه‌ ها می‌توانید آن را برای گروه‌های مختلف ارسال کنید. نمونه‌های زیر از جمله پیام‌هایی است که با مازول ارسال انبوه برای شهروندان فرستاده می‌شود:

شهروندان عزیز امکان انجام تست کرونا در آزمایشگاه سلامت انجام می‌شود
پزشکان محترم امکان انجام تست CBC برای بررسی فاکتورهای خونی در کلینیک سلامت انجام می شود

نوبت خبرنامه است!

بعد از استفاده از ماژول‌های مختلف و تبدیل شدن کلینیک به یک مجموعۀ معتبر، حالا دیگر بیمارانی از سنین مختلف به آزمایشگاه مراجعه می‌کنند. در این مرحله بهترین پیشنهاد برای مدیریت بهتر مجموعه استفاده از خبرنامه پیامکی است. خبرنامه یکی از ابزارهای پنل پیامک آزمایشگاه است که نیاز به دفترچه تلفن و مراجعانی دارد که مشتاق شنیدن اخبار و اطلاعات مربوطه باشند و در خبرنامه عضو شوند. برای خبرنامۀ پیامکی شما می‌توانید از بیماران بخواهید که با ارسال عدد 1 در خبرنامه پیامکی عضو شوند تا پیام‌هایی مانند:

قوانین بیمه از ماه آینده برای بازنشتگان تغییر خواهد کرد. اطلاعات بیشتر در لینک زیر بخوانید
آدرس آزمایشگاه سلامت تغییر کرد و از خیابان یازدهم به نبش خیابان 16 منتقل شد
تعرفه‌های آزمایش بدون دفترچه بیمه از ماه آینده تغییر خواهد کرد

از طریق پنل پیامکی برایشان در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارسال شود.

نظرسنجی آزمایشگاه و پرسنل

نظر سنجی از مراجعان آزمایشگاه برای خدمت‌رسانی بهتر، رضایت آن‌ها از پرسنل و بهداشت محیط آزمایشگاه برای بسیاری از مدیران اهمیت ویژه دارد.

نظرسنجی پنل پیامک آزمایشگاهنظرسنجی از طریق پنل پیامکی برای آزمایشگاه به راحتی انجام می‌شود و یکی از ماژول‌های کاربردی پنل است که بعد از دریافت پاسخ مخاطبان گزارش دقیقی را ارائه می‌دهد. یادتان باشد برای نظرسنجی باید حتماً خط اختصاصی داشته باشید که امکان دریافت پیامک مخاطبان را داشته باشد.